Prezentacje i nowoczesne rozwiązania: wizualnie dla DJ’a

Wszelkiego rodzaju prezentacje audiowizualne mają coraz większe zastosowanie. To już nie tylko jest domena dużych firm reklamowych i korporacji robiących prezentacje biznesowe, ale coraz częściej różnego rodzaju prezentacje goszczą na imprezach klubowych, weselach i innych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych. Ważnym jest by podczas takiej prezentacji transmisja głosu i obrazu była jak na najwyższym poziomie bez sprzężeń, szumów i niepożądanych zakłóceń. Tu ważny jest wybór odpowiedniej technologii, która pozwoli na kompatybilne i bezproblemowe działanie z innymi urządzeniami. To też odpowiednia konfiguracja systemów nagłośnieniowych dostosowanych do wielkości powierzchni lokalowej.  

W zależności od zapotrzebowania system audiowizualny może być niewielki, prosty, po rozległy i bardzo rozbudowany, w którym współpracują ze sobą jako całość urządzenia audiowizualne różnych marek. Urządzenia te często wykorzystywane są do różnego rodzaju wideokonferencję oraz prezentacji prowadzonych zarówno stacjonarnie jak i na odległość. Dlatego też ważne jest by były w pełni kompatybilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. 

Urządzenia audiowizualne

Do urządzeń tych możemy zaliczyć bardzo szeroką grupę sprzętu elektroniczno-cyfrowego. Do takiego specjalistycznego należą wszelkiego rodzaju projektory, ekrany projekcyjne, monitory dotykowe, kamery, systemy nagłaśniające, samplery do tworzenia prezentacji itp. urządzenia cyfrowe. Do kategorii tej zaliczamy też wszelkiego rodzaju akcesoria, które są niezbędne do przeprowadzenia takiej projekcji: kable video, uchwyty i windy do projektorów, stoliki prezentacyjne, statywy. Również nie bez znaczenia jest sieć internetowa i możliwość łączności bezprzewodowej Wi-Fi.

Producenci sprzętu audiowizualnego

Jest na rynku wiele firm specjalizujących się w produkcji i konfiguracji tego rodzaju sprzętu. Do jednym z wiodących producentów specjalizujących się w produkcji sprzętu audiowizualnego należy marka Roland. W ofercie tego producenta znajdziemy różnego rodzaju miksery audio-video umożliwiające nadawanie m.in. dynamicznych strumieni na żywo z wielu kamer z najlepszym obrazem i dźwiękiem. W ofercie Rolanda znajdziemy też mniejsze kompaktowe profesjonalne samplery wizualne służące do prezentacji. Tego rodzaju urządzenia mogą wykorzystywać różnego rodzaju nośniki takie jak karty SD, pendrive i dyski zewnętrzne, które posłużą nam do bezpośredniego nagrywania i odtwarzania klipów video oraz obrazków. Samplery takie w inteligentny sposób potrafią zsynchronizować wyświetlany obraz z dźwiękiem tworząc m.in. łagodne przejście pomiędzy wyświetlanymi slajdami. Mają również możliwość przechwytywania a następnie odtwarzania multimediów z wielu źródeł. 

Dla kogo ten sprzęt?

 Bez wątpienia tego rodzaju sprzęt sprawdzi się we wszelkiego rodzaju ośrodkach edukacyjno-kulturalnych takich jak domy kultury, teatry, aule konferencyjne, hale targowe. Również w różnego rodzaju klubach i dyskotekach można taką prezentację wizualną przeprowadzić, a to wszystko zsynchronizowane z graną muzyką. Jest to też ciekawa opcja na rozbudowanie swojej oferty usług dla didżejów obsługujących kluby taneczne. Na konferencjach biznesowych tego rodzaju sprzęt do prezentacji to już codzienność od kilku lat. 

Podsumowanie

Świat cyfrowy już na dobre zagościł nie tylko w naszej pracy, ale i w naszych domach. Dzięki postępowi technologicznemu dużą część naszych dotychczasowych zadań możemy wykonywać między innymi zdalnie. Dzięki tym udogodnieniom możemy samodzielnie zorganizować np.: dużą międzynarodową konferencję nie wychodząc z domu. Oczywiście do tego potrzebny jest przede wszystkim odpowiednio skonfigurowany sprzęt i dostęp do internetu. Sprzęt audiowizualny to już nie tylko dodatek, ale często podstawowe narzędzie naszej pracy.   

Posted in DJ