FENDER MUSTANG GT 40

Coraz więcej osób interesuje się muzyką nie tylko w kwestii bycia słuchaczem, lecz także jako ktoś, kto gra ją samodzielnie. Nie dziwi więc fakt, że planują oni wybór pierwszego instrumentu, a skoro o tym mowa, to warto poruszyć kwestię gitary, która jest dziś najpopularniejszym instrumentem. Gitara dzieli się na cztery główne rodzaje, a mianowicie na gitarę akustyczną, klasyczną, elektryczną i basową, a wybór każdej z nich nieco różni się od siebie. Decydując się na kupno gitary elektrycznej powinniśmy także zaznajomić się ze sprzętem, który ma wpływ na to jak ona zabrzmi, lecz zanim zaczniemy planować zakup przetworników, mostków czy efektów, najpierw powinniśmy wybrać wzmacniacz, który pozwoli nagłośnić instrument.
Wzmacniacze gitarowe bardzo różnią się od siebie. Zanim kupimy któryś z nich, powinniśmy sprecyzować to na czym nam zależy w kwestii brzmienia. Jeżeli lubimy grać różne gatunki muzyczne, wówczas bardzo dobrym wyborem będzie wzmacniacz cyfrowy, taki jak na przykład
Fender Mustang GT 40. Combo wyposażone zostało w dwa głośniki o średnicy 6,5 cala, co pozwala na wybrzmiewanie wyraźnym i pełnym tonem, a moc 40W jest wystarczająca by dźwięk przebił się przez perkusję. To czym wzmacniacz może pochwalić się najbardziej, to praktycznie nieograniczone możliwości kreowania brzmienia. Model posiada aż 47 efektów oraz 21 modeli wzmacniaczy, a wybrany model wzmacniacza można łączyć z wieloma efektami, które można ze sobą łączyć, uzyskując przy tym bardzo imponujący dźwięk. Kiedy już stworzymy brzmienie na którym nam zależy, możemy zapisać je w banku brzmień, dzięki czemu możemy wrócić do niego w każdej chwili bez konieczności budowania go od podstaw. Dodatkowym plusem modelu jest wejście usb, za pomocą którego możemy nagrywać muzykę bezpośrednio na komputer, a wysoka i bezszumowa jakość czyni z modelu doskonałe narzędzie do homerecordingu. Wzmacniacz posiada także wejście słuchawkowe co bardzo się przydaje podczas grania w nocy.
Fender jest firmą, która zagwarantowała sobie solidną pozycję na rynku instrumentów i sprzętu muzycznego. Seria Mustang zdobyła wiele nagród, a gitarzyści docenili ją, co odbiło się sukcesem w sprzedaży, jednak producent nie zwalnia tempa, dzięki czemu dziś możemy cieszyć się jakością brzmienia ulepszonej wersji GT. Fender Mustang GT 40 jest doskonałym wyborem dla każdego gitarzysty, bez względu na poziom jego zaawansowania. Combo może służyć do treningów, prób, jako domowe studio nagrań lub jako rozbudowany multiefekt. Jeżeli szukamy uniwersalnego wzmacniacza do grania każdego gatunku muzycznego, wówczas Fender Mustang GT 40 będzie strzałem w dziesiątkę.